cimbál & klarinet

Kdo jsme?

Auður Edda Erlendsdóttir & Gabriela Tannertová
  • Laureátky Islandského festivalu komorní hudby v Kópavogur (2017)
  • Společně jsme odehrály série koncertů v České republice, v Budapešti a na Islandu
  • Absolventky Hudební akademi Ference Liszta interpretující originální literaturu pro cimbál a klarinet z 20. a 21. století (často osobně spolupracujeme se skladateli)
  • Speciálně pro naše duo vznikla nová skladba od současné Islandské skladatelky Ingibjörg Ýr Skarphéðinsdóttir

Náš příběh

S Eddou jsme se setkaly při studiu na Lisztově akademii a začaly hudebně spolupracovat v září 2016. Naším prvotním impulsem ke společnému tvoření bylo nadšení pro hudbu významného maďarského skladatele Györgye Kurtága, jež mimo jiné napsal skladby pro cimbál a klarinet, které jsme obě toužily nastudovat. Naším pedagogem se stal András Szalai, odborník na hudbu Györgye Kurtága, se kterým on sám dlouhodobě spolupracuje. Po dobu našich radostných hudebních setkání jsme vytvořily unikátní koncertní program, postavený převážně na nejaktuálnějších kusech pro cimbál a klarinet od předních maďarských, českých a islandských skladatelů dnešní doby. S Eddou jsme brzy zjistily, že nás chvíle společného cvičení nejen hudebně a lidsky nesmírně obohacují, ale že si velmi rozumíme jak na pódiu, tak i u čaje. Od té doby se naše duo stalo nedílnou součástí mě samotné a plnohodnotným článkem mého hudebního života, který s vámi chci sdílet.

Auður Edda Erlendsdóttir

 

Od roku 2014 studuje na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti u Zsolta Szatmári. Pravidelně koncertuje s orchestry Hudební akademie, Ligeti Ensemble i s orchestry z Islandu. V lednu 2017 vystoupila jako sólistka s Islandským symfonickým orchestrem v jejich koncertním programu "Young Soloist Program" s Klarinetovým koncertem od Carla Nielsena.