Gabriela Tannertová

Gabriela Tannertová (roz. Jílková), absolventka Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě a Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti. V současné době studentka oboru Muzikologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Žije na Hukvaldech a na cimbál hraje od svých pěti let.

Je několikanásobnou vítězkou soutěže Mezinárodního festivalu cimbálu ve Valašském Meziříčí, koncertovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava a své sólové koncerty odehrála mimo jiné i na Mezinárodním hudebním festivalu Janáčkovy Hukvaldy.

Cimbál koncertně prezentovala také v zahraničí: na Islandu, v Nizozemí, Portugalsku, Německu, Francii, Maďarsku a Slovensku.

Koncerty

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.

Kromě sólové hry na cimbál se Gabriela věnuje také komorní hře a se svými spoluhráči organizují koncerty a projekty doma i v zahraničí. V roce 2016 to byla série koncertů Pod klenbou hudby českých a maďarských géniů, připravená společně s maďarským klavíristou Tamásem Bácsi. O rok později na tento projekt Gabriela navázala novou sérií koncertů Quasi improvvisato?, na nichž představily s islandskou klarinetistkou Auður Edda Erlendsdóttir nejaktuálnější tvorbu pro cimbál a klarinet od soudobých skladatelů. S Eddou vyhrály soutěž komorní hry na Islandu a v srpnu 2017 zahájily v Kópavogur Islandský festival komorní hudby samostatným koncertem. Také se svým bývalým pedagogem Danielem Skálou nadále spolupracují v rámci hry cimbálových duet.

Archív mých předešlých webových stránek najdete na http://archive.cimbalistka.cz