cimbál & klavír

Kdo jsme?

Tamás Bácsi & Gabriela Tannertová
  • Absolventi Hudební akademie Ference Liszta
  • Maďarský klavírista s českou cimbalistkou
  • Společně jsme odehráli několik sérií koncertů v České republice i v Maďarsku
  • Vytvořili jsme společně výjimečné koncertní programy skládající se z komorních skladeb pro cimbál a klavír z 20. a 21. století kombinovaných se skladbami sólovými pro oba dva nástroje

Náš příběh

After saving my life in dangerous part of Budapest in my first month of studies, Tamás Bácsi became one of my first friends at the Liszt Academy of Music. There started a close friendship. Few weeks later we agreed on studying together Concerto fantazia – piece written by Milan Báchorek. There started our musical collaboration (in autumn 2015). We have worked with professors from the Academy as Ilona Szeverényi, András Szalai and Orsolya Szabó. Since that we have organised many different successful concerts around Czech Republic and Budapest. We are also enthusiastically opened to cooperate with composers, who would like to write a piece for us and this unusual instrumental combination.

Tamás Bácsi

Tamás Bácsi se narodil v roce 1994 v maďarském městě Csongrád. Na klavír začal hrát ve svých pěti letech a hned čtyři roky poté vyhrál první místo v celostátní klavírní soutěži v Nyíregyháza. V devíti letech byl přijat jako nejmladší student do Školy pro mladé talenty, která je součástí Hudební akademie Ference Liszta. Od čtrnácti let pokračoval jako stipendista ve studiu hry na klavír v Torontu na Young Artists' Performance Academy (dnes Taylor Academy) of the Royal Conservatory of Music. Za dob studií v Kanadě vyhrál první místa v Hudební soutěži Kiwanis v sólové hře na klavír a také v kategorii klavírních duet i na školní soutěži RC Festival. Od roku 2014 je studentem Hudební akademie Ference Liszta v Budapešti, kde jej vedou dva klavírní pedagogové - István Gulyás a Attila Némethy. V průběhu studijních let aktivně koncertoval na mnoha významných událostech, například při příležitosti oslav 80. narozenin uznávaného maďarského skladatele Györgye Kurtága, nebo jako hostující umělec na Vídeňské hudební Akademii. Své bakalářské studium ukončil jako stipendista na Královské konzervatoři v Madridu pod vedením Mar Gutierrez a Ignacio Marin Bocanegra.

Ocenění:

Mezinárodní klavírní soutěž Vítězslava Nováka 1. místo
Květen 2016, Kamenice nad Lipou

4. Mezinárodní klavírní soutěž Bély Bartóka 3. místo
Listopad 2015, Vídeň

Hudební festival Kiwanis - čtyřruční hra 1. místo
Duben 2012, Toronto